| DaniN a întrebat:

Tocmai am fost oprit de poliție pentru că un prieten a strigat "Bă!" la o mașină de poliție în circulație. Ne-au spus să ne legitimăm, pentru a ne face un proces verbal, prietenul meu și-a dat numele fals, și m-am gândit că să-l dau și eu, că ce se poate întâmpla. Iar eu trebuia să iau maci și tocmai venea, le-am spus că trebuie să plec pentru că altul nu mai vine, și m-au lăsat. Apoi primesc un telefon de la prietenul meu că a vrut să îl ia la secție pentru că nu erau datele reale, apoi el le-a dat pe cele reale, și i-a spus că vom primi acasă amendă 300 de lei pentru că ne-am dat numele fals. Chiar o să primesc amendă? (Menționez că am 16 ani)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa primesti, de ce nu

| Caro34 a răspuns:

Chiar o sa primesti! Cu Politia nu-i de joaca! Daca faceti rele, atunci va trebui sa platiti! Au deja 2 motive sa va sanctioneze: folosire de nume false si jignirea organelor de politie! De ce trebuie sa faceti mereu nesarate?