| CuriosulGeorge a întrebat:

Salut! Sunt in Italia si am de gand sa ma intorc in Romania. Am muncit si am facut cativa bani. Vreau sa stiu daca pot sa iau cu mine pe avion o suma intre 5.000 si 10.000 de euro cash. E neaparat nevoie sa declar aceasta suma daca plec din Italia din Romania? Vreau un raspuns concret daca se poate, multumesc! Dau funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti lua, doar suma peste 10.000 euro trebuie declarata la vama.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu ii virezi de acolo intr-un cont la o banca din Romania? Ca sa nu iti mai faci asemenea probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice e peste 10. 000euro trebuie declarat la vama. Ce e sub nu contează. Insa s au inventat băncile să știi. Pentru siguranța banilor tai in primul rand.

| CuriosulGeorge explică (pentru suntserios):

Am cont si la banca dar imi place cash-ul bro

| suntserios a răspuns (pentru CuriosulGeorge):

Adică ai niste bani necurati pe care nu ii poți pune la banca.

| CuriosulGeorge explică (pentru suntserios):

Am crezut ca esti serios, nu te ajuta numele

| suntserios a răspuns (pentru CuriosulGeorge):

Te-am nimenit nu?
Si cred ca ti-am raspuns destul de serios