| Anonim420420 a întrebat:

acum 1 an am primit avertisment pentru ca nu aveam buletinul la mine pe bicicleta, peste 1 an trebuie sa ma inscriu la facultate, vreau sa dau la academia de politie, acel avertisment va fi luat in seama sau este expirat?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o importanta acel avertisment, asa ca nu impiedica cu nimic posibilitatea de a candida pentru admiterea in Academia de Politie.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Avertisment e una si amenda alta stai linistit, afecteza doar amenda penala sau dosar penal nu amenda contraventionala....bafta