| LeahuMarius97 a întrebat:

Acum cateva saptamani am aflat ca se acorda elevilor de gimnaziu burse de merit, burse de performanta...In fine, m-am incadrat la o bursa de merit, am depus dosarul cu toate actele si cam atat. Stie cineva pe cate luni se acorda bursa, s-au cat este, s-au cand o sa primesc bursa?

Răspuns Câştigător
| NeCunoscutul329 a răspuns:

De curand s-a implementat aceasta bursa pentru elevii de gimnaziu. Bursa se acorda semestrial, insa la majoritatea scolilor se acorda incepand cu anul acesta, insa in semestrul 2. Intreaba la secretariat si vei afla toate detaliile pentru scoala ta. Funda?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de clasa in care esti si de suma pe care o are Inspectoratul Scolar din judetul tau la dispozitie. Daca esti in cl.a V-a primesti bursa incepand cu sem.II, in celelalte clase se poate primi de la inceputul anului scolar. Se acorda numai pentru lunile cat ai cursuri. Numai bine!

| Andrewtz a răspuns:

Bursa o primesti o data la 4 luni si suma e de 2oo lei
Bye - Bye FUNDAbatting eyelashes