| souleaterz a întrebat:

acum sunt in strainatate (Polonia),si m-am tot gandit ca daca ar trebui sa merg acasa,cum as putea merge? De venit am venit cu un om care m-a adus la un loc de munca in Cehia, doar ca cu el nu ma mai inteleg bine si nici nu pot sa dau de el nicaieri. Dau funda pentru ajutor.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti reintoarce cu masina, trenul sau avionul, chiar daca esti minor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avion, autocar, masina inchiriata chiar si tren daca te chinui putin

| doctorandus a răspuns:

Daca ai ramas fara niciun ban, te duci la Politie si ceri sa fii expulzat. Bine, o sa treci pe la parnaie.

| souleaterz explică (pentru doctorandus):

De ce?

| doctorandus a răspuns (pentru souleaterz):

Strainii care stau ilegal sunt arestati si expulzati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, pai nu poti sa iei un autocar? Cauta baieti care fac curse Romania - Polonia si invers. Trebuie sa mai ai alte cunostinte pe acolo de nationalitate romana, intereseaza-te la ei. Poate auzi ca pleaca cineva in tara si te intorci si tu. Dar cum ti-am zis incearca la un Atlasib, la autocare, ar costa in jur de 80 de €.