| DjSteelSex a întrebat:

Am 16 ani si am fost batut de alti doi minori si vreau sa depun plangere la politie. Intrebarea mea este daca pot sa scriu singur plangerea sau s o scrie mama. Si va rog sa mi ziceți ce ar trebui sa scriu/scrie pe plangere. Ca vreau s o duc la politie. Am si certificat medico-legal, am primit 8 zile de ingrijire medicală. Vreau fiecare detaliu. Funda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa scrii singur plangerea dar trebuie sa o semneze si un parinte.
In plangere vei descrie situatia de fapt, vei indica persoanele care te-au batut si cu ce dovedesti (martori, inregistrai video a celor prezenti, inregistari video de la camere).

| BiancaStoian a răspuns:

Intreaba o pe mama ta sau tatal tau ei trebuie sa stie