| Robert_Stama_1997 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa dau de carnet A1 pentru moto de 125cc!
Ce vream sa va intreb eu sunt din Oltenita Jud Calarasi. daca ma duc sa fac scoala la Bucuresti pot sa dau sala si poliganul la Bucuresti si traseul sa il dau la mine in oras adica in Oltenita Jud Calarasi?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, de altfel examinarea se poate sustine numai in judetul in care ai domiciliul sau resedinta (flotant).

| Robert_Stama_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Salut dar vreau sa te mai intreb se poate sa dau traseu la mine in oras chiar daca nu am scoala de soferi pentru categoria A1?

| Robert_Stama_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Salut pot sa dau traseul la mine in oras chiar daca nu am scoala de soferi pentru categoria A1?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Robert_Stama_1997):

Nu poti sustine examinarea pentru A1, daca nu ai facut scoala de conducere pentru aceasta categorie.

| Robert_Stama_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Ai inteles gresit ..lasa oricum mersi

| Ioandelasal a răspuns (pentru Robert_Stama_1997):

Te-ai exprimat tu gresit, eu ti-am raspuns la ce-ai scris, n-aveam de unde sti ce gandesti.
Ti-am spus ca examinarea se poate sustine in judetul de domiciliu sau resedinta (flotant), indiferent unde ai facut scoala de conducere.

| aleynad90 a răspuns:

Poti da sala si poligonul in Bucuresti daca ai viza de flotant, altfel, nu.Sa-ti alegi o scola buna.Fratele meu a dat sala saptamana trecuta si nu a luat examenul.Acum se pregateste pe https://www.odat.ro/ la recomandarea unui prieten, aici pregatindu-se si el.