| Thundersss a întrebat:

,
Am nevoie sa stiu daca dau o petrecere la mine la apartament, si vecinii mei fac o reclamatie la politie pentru galagie,
-Politia vine la mine la apartament.
Politia are voie sa intre inauntrul apartamentului meu fara acordul meu? sau au nevoie de mandat?
din cate stiu tot ce pot face este sa-mi dea amenda fara a intra in apartament decat daca le permit eu.
Astept un raspuns chiar am nevoie sa stiu daca pot intra la mine in casa fara acordul meu ( avand o reclamatie pentru galagie, {fara mandat} )
** Dau funda! ***********

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este galagie in continuare pot intra chiar si fara voia ta. Daca este liniste pot intra daca le dai voie.

| darrio2007 a răspuns:

Nu pot intra fara acordul proprietarului.Sau cu hotarare judecatoreasca.Asta doar in cazuri speciale. Oricum, te poti alege cu o amenda pentru deranjarea ordinii publice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De intrat fara un mandat nu pot, dar amenda oricum iti dau

| Wehrmacht a răspuns:

Ai spus ca era o petrecere la tine in apartament.Ce naiba vroiai sa faca? Sa sune la usa? Daca era liniste si va puteati intelege(putea sa bata/sune la usa) atunci da...intra doar cu acordul tau.Dar din moment ce nu avea cum sa dea de tine...