| KoolKays a întrebat:

De cand am venit in Germania ma framanta un lucru. Am auzit altii ca au primit amenda de 800 de Euro pentru ca au descarcat filme. Stau de un an in Germania si n-am descarcat nimic de frica, dar intrebarea mea este: Ai voie sa descarci JOCURI in Germania? De exemplu pe site-uri ca : Softonic, Steam, site-uri care dau jocuri care costa pe gratis, etc...
Apropo : Am auzit ca daca iei de pe site-uri oficiale nu are nimic. Nu stiu daca e adevarat.

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Salve! Daca producatorul jocului sau programului l-a pus pe site-ul propriu ca fiind gratuit, n-ai cum sa iei amenda! Sau daca tot vorbim de programe, nu te amendeaza pentru chestii luate de pe site-uri ca softpedia. Doar n-o sa fiu amendat ca am descarcat Ccleaner de pe site-ul celor care l-au facut, Piriform! Cu filmele nu stiu cum sta treaba, aici s-ar putea sa existe amenda pentru download, e aproape sigur ca exista, dar ma intreb cate filme a descarcat ala de a luat-o de 800 de euro?

| RoB3R1 a răspuns:

Da pe steam poti sa iei jocurile gratis te sfatuiesc sa nu iei de pe softonic deoarece poate avea virusi, sau sa fie demo