| Sky1975324267677812 a întrebat:

Salut TPU,am o întrebare legată de bursa de merit școlară anul acesta, am înțeles ca ar fi 200 de lei pe luna,întrebarea mea este pe câte luni ar veni, adică in total cam cât ar fi pe tot anul școlar?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Din septembrie pana in iunie. 10 luni.

| LPCTSTR a răspuns:

Depinde de bursa, cele speciale(sociala, de performanta, etc.) se dau pe intreg anul fara repartitii / refaceri ale dosarelor pana la urmatorul an scolar; pentru bursa de merit se face repartizarea semestrial in functie de media minima impusa de scoala si este data lunar in cursul semestrului in cauza.