| anonim_4396 a întrebat:

Am o nedumerire. M-am angajat la o firma in urma cu putin timp. Am facut rost de toate actele care mi le-au cerut ei. Cazierul judiciar, adeverinta de la liceu, copie de la diploma, copii buletin, 2 poze de tip buletin si asa mai departe. Acum mi-am depus demisia si toate actele au ramas la ei. Acum am gasit un loc de munca in alta parte. Intrebarea mea este: Trebuie iar umblu dupa actele alea ca la primul job? sau cum se procedeaza? Cine stie si are experienta poate imi explica,. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui s-a depui actele cerute de noul angajator, ce-ai depus la primul ramane acolo.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cazierul judiciar oricum nu-ti mai este de folos. Pe el a fost scris numele firmei la care te-ai angajat. Pozele poti s-a le iei. Daca mai ai ceva acte in original le iei. Si s-a-ti dea adeverinta cu perioada lucrata la ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La noul angajator depui ce iti cere

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Actele depuse raman la ei.