| ma3ryian a întrebat:

Am o remorca de 750 kg cu foaie de arc si telescoape pe ea fara sistem de franare. Am pus pe margini laterale de fier cu placaj am inaltato. As putea tracta animale in ea pe drumu public. Ma refer daca este ok sa pun o vaca sau doi porci. Multumesc. Dau funda la raspunsul cel mai bun.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca remorca este omologata la RAR si detii permis de conducere de categorie corespunzatoare.

| ma3ryian explică (pentru Ioandelasal):

Remorca e inregistrata am ITP si Rca pe ea. Problema e ca nu scrie ce pot cara cu ea. Teoretic orice. Nu e omologata pentru animale dar nu cred ca ar avea ceva. Nu depasesc masa ei de 750 kg. Multumesc.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da-ne pe Joiana la telefon sa ne spuna daca are talon si ITP.