| Gabriel2424 a întrebat:

Salut TPU,

Am semnat azi un contract la Vodafone, valabil 1 an, cu net+tv, mi-a spus baiatul de acolo ca va veni marti cineva sa monteze echipamentul, mai pot anula contractul daca l-am semnat si înca nu s-a montat echipamentul?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, poti, daca cel putin cu 1 zi inainte de data programata pentru montare (deci luni)) mergi inapoi acolo unde ai semnat si ceri anularea.
Trebuie sa ai la tine partea ta de contract si buetinul.

| Gabriel2424 explică (pentru Bula):

Pai am semnat pe scara unui bloc, cu un băiat de la Vodafone care se ocupa cu asta, cum il gasesc, nu pot suna la relatii cu clientii?

| Sophieka a răspuns (pentru Gabriel2424):

Nu ti-a lasat un numar de contact?

Suna la relatii cu clientii si le explici situatia : *222 sau 0372.02. 2222

| cfrtobias a răspuns (pentru Gabriel2424):

Ai gasit ceva oferta mai buna sau te muti la digi?

| Bula a răspuns (pentru Gabriel2424):

Mergi luni la oricare caserie Vodafone si acolo poti anula contractul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se face asa ceva, semnezi si după te razgindesti, numai poti, un an vei sta la Vodafone, graba strica treaba, de ce te ai razgîndit? Te cearta mama?laughing

| cfrtobias a răspuns:

Poate trebuie sa suni luni si sa renunti la contract, trebuie sa platesti ceva suma cred