| costin007 a întrebat:

am si eu o intrebare, am fost la drpciv pentru cerere de eliberare numere auto dar mi-a oprit cartea masinii si talonul acolo si mi-au spus sa revin miercuri pentru ridicarea numerelor de inmatriculare. Este normal sa le opreasca acolo cartea si talonul masinii?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este normal, avand in vedere ca trebuie sa faca inmatricularea pe tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e logic? doar trebuie sa iti schimbe pe ele numarul

| LenoreVoldaren a răspuns:

Da. Cartea mașinii a reținut-o pentru că trebuie completată cu date noi, iar talonul pentru că pe cel vechi ți-l confiscă definitiv și vei primi altul nou.