| Monsieur a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Daca sunt minor(varsta de 17 ani) si vreau sa plec cu iubita mea(care are 16) in strainatate(mai exact Grecia) ma pot caza la vreun hotel? Pot avea parte de o excursie asa cum au toate persoanele majore? Trebuie sa precizez faptul ca voi merge cu avionul si voi cumpara 2 bilete de la o agentie de turism

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Da, poti. Dacă ai declaratiile părinților (nu procuri), e ok.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va puteti caza la hotel.
Pentru iesirea din Romania va trebuie, fiecaruia, declaratia notariala a parintilor si insotitor major.

| darrio2007 a răspuns:

Mai intai nu puteti iesi din tara ca minori fara procura la notariat.Cu acordul si semnatura parintilor.Tu te-ai gandit repede la hotel.

| Monsieur explică (pentru darrio2007):

Bineinteles ca acordurile le voi lua

| darrio2007 a răspuns (pentru Monsieur):

Ok.Daca nimeresti vreun hotel cu regulament strict de la 18 ani in sus vei cam avea de cautat.
Dar va veti descurca.