| nmczone97 a întrebat:

Salut, TPU, am si eu o nelamurire. Este normal sa primesti preaviz la un loc de munca, pentru data de 28.05. 2018 fiind o zi libera de la stat? A doua zi pe 29 am fost chemat in birou spunandu-mi ca de ce nu am anuntat ca nu vin in ziua de 28 si sa completez foaza de preaviz. Pe data de 25.05. 2018 a fost afisat un tabel sa semnam daca suntem de acord sa venim in data de 28 si eu nu am fost deoarece este o zi libera de la stat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca firma a lucrat in acea zi atunci este normal si legal, indiferent ca tu ai fost prezent sau nu la lucru.