| CondoM a întrebat:

Am si eu o problema.
Acum ceva timp am fost in Germania si mi-am facut card la sparkasse.
Azi am incercat sa scot banii la un bancomat(bcr) si am scris o anumită sumă am dat ok si mi-a reținut cardul in bancomat.
Stie cineva de ce si cum pot recupera cardul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te duci maine dimineata la banca care are acel bancomat si te legimitezi, cerand sa-ti fie eliberat acel card din bancomat. Posibil sa fie un glick in sistemul lor, asta daca nu cumva ai bagat codul pin gresit si ti l-ai blocat singur.

Sotul meu a patit asta in China, pentru ca uitase codul pin si l-a bagat de 3 ori gresit, blocandu-si cardul in bancomat.
A rezolvat a doua zi la banca, cand s-a legitimat si functionarul bancar a deschis banomatul si i-a dat cardul.

| CondoM explică (pentru Violleta2022):

Am fost. Au zis ca trebuie sa le trimită cei de acolo un email in care sa scrie ca cardul nu este declarat pierdut sau furat

| Violleta2022 a răspuns (pentru CondoM):

Cum ma, te duci tu la ei sa le spui ca esti titularul cardului si ei nu te cred?
In plus, te pun sa contactezi banca din Germania?
Du-te frate in audienta la Directorul bancii sau cheama presa, ca sa ceva este inaceptabil!
Tu nu declari ca ti s-a furat cardul, ci doar ca automatul ala ti l-a blocat inauntru.

| CondoM explică:

Da. Chiar nu stiu ce sa mai fac