| ToffyNR1 a întrebat:

Aseara am vazut un tip pe care nu il suport de nici un fel, conducand o masina.Intrebarea este daca acesta poseda la momentul actual permis de conducere sau daca cineva ii mai da dreptul sa primeasca permisul de conducere dupa ce acesta a facut puscarie pentru accident auto conducand beat, fara permis accidentand doua persoane din care o persoana foarte grav si una care a decedat pe loc.Nu il suport din cauza ca persoana pe care a omorat-o era prietenul meu cel mai bun.Si acum vreau sa il dau pe mana politiei daca circula fara permis, dar vreau sa fiu sigur sa nu anunt organele de politie degeaba.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate obtine permis de conducere si dupa ce a facut inchisoare.
Pentru a nu gresi va trebui sa afli daca chiar are permis de conducere, intreband cunostinte comune.

| ToffyNR1 explică (pentru Ioandelasal):

Ok.Mersi pentru ca m-ai lamurit.O sa ma interesez.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din pacate legea ii permite sa conduca in continuare si dupa astfel de incidente.