| Tomoiagă_Răzvan_1997 a întrebat:

Salut TPU
Azi am dat examenul de oras si l-am luat, dar nu am avut timp să-mi ridic dovada. Am voie sa conduc fără dovada? Care ar putea sa fie sancționea pentru conducere fără dovadă?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie sa conduci, daca esti prins vei fi amendat, pentru ca nu vei putea prezenta la control permisul de conducere.
Asteapta sa-l primesti sau du-te maine dupa dovada.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai noroc o amenda pentru lipsa de acte... daca nu ai noroc si nu apari inca in baza lor de date un dosar penal

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mergi fara grija, daca te opreste spui ca ai vorbit cu mine.

| nda a răspuns:

Iei amenda si 2 puncte pentru ca poti prezenta permisul de conducere.
prezinti hartia aia cu punctele facute la oras, pe aia iti scrie ca esti admis, ai stampila si semnatura examinatorului... si cu putina sansa daca politistul e intelegator poti scapa. si asta doar in cazul in care esti trecut in baza lor de date, ca altfel, cel mai probabil pleci pe jos acasa.
risti sa te alegi cu dosar penal si cu timp pierdut pe la sectia de politie. e alegerea ta.

| nda a răspuns (pentru nda):

Ca nu poti*