| florinnoff a întrebat:

Azi eram cu un prieten pe trecere si am trecut si mai erau 2-3 secunde pana se facea verde si am trecut si m-a vazut politia si mi-au cerut sa stau pe loc mie si prietenului meu pentru ca am trecut pe rosu, eu fiind un nemernic i-am cerut politistului sa se legitimeze si politistul imi spunea acelasi lucru sa ma legitimez de vreo 5 ori am facut chestia cu cerutul legitimatiei!laughing Apoi el si-a pus mana pe mana mea si vroia sa ma baga in masina (Dar nu a putut avand 70 de kg politistul si o flegma ), si mi-a cerut buletinu, l-am dat, apoi mi-a dat amenda de 40 de lei pentru 3 secunde straight face! Vreau sa stiu daca a procedat corect bruscandu-ma fara reusita, dar tot m-a bruscat... Si ca mi-a dat amenda aia de 40, Multumesc!

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Nu, nu a procedat corect ca te-a bruscat. Amenda poate fi si ea contestata, mai ales daca sunteti 2 care sustineti acelasi lucru.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru antimulte):

Daca erai politist prietene ce faceai? dai sfaturi de 2 lei

| antimulte a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

In nici un caz nu bruscam pustani ca nu traverseaza pe unde trebuie...

9 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Putea sa fie mai mare amenda, putea sa te incatuseze sau daca mai continuai cu refuzul sa faca si uz de arma, crezi ca ai fost interesant, smecher sau inteligent?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pai daca pustanul de 15 ani are 2m si 100 kg si poloitistul de 40 ani are 1, 62 si 64 kg, ce faci?

| AtateaConditii a răspuns:

Poi a procedat corect pentru ca te-ai incapatanat sa te legitimezi. Doar nu vrei sa te ia cu frumosul pana ai tu chef sa ii dai buletinul. Au dreptul sa foloseasca forta cand oamenii refuza sa colaboreze. Vina lui e ca nu s-a legitimat dar totusi era in costum de politist ce dubii avea-i ca sa zici ca nu era politist. Ce gay suna: Apoi el si-a pus mana pe mana mea rolling on the floor.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Multumeste-te cu atat smecherasule, daca dadeai de unul ca mine nu scapai asa usor, crede-ma!

| florinnoff explică (pentru SpitalulDeGlumeti):

Din spusele tale imi dau seama ca esti puternic... (in tastat) laughing

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru florinnoff):

Nici in tastat, nici fizic soferule care esti, in lege

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Nu stiu sa-ti raspund exact. Nu le am cu astea dar dupa parerea mea nu trebuia sa te bruscheze. oh go on