| Iulian_Vali_1999 a întrebat:

cine îmi poate spune și mie dacă eu am făcut 18 ani pe 10 iunie mai sunt asigurat. Adică asigurat prin Casa de Asigurări... ca i-au alocație în continuare și eu știam ca minori sunt Asigurații prin alocație

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Minorii nu sunt asigurati prin alocatia de stat pentru copii ci pentru ca sunt minori. Esti asigurat si dupa 18 ani daca urmezi studiile, de ex. ultima clasa de liceu, scoala postliceala sau facultate, dar nu mai mult de varsta de 26 ani.

| Iulian_Vali_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Aha Mulțumesc mult chiar mă ajutat răspunsul tău

1 răspuns: