| MaStErShOt a întrebat:

daca am 15 ani pot deschide un cont bancar? am castigat niste bani la un concurs online si trebuie sa imi vireze banii intr-un cont. daca da, la ce banca se poate si preferabil sa il pot opera si online. funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Da se poate, dar trebuie sa fi insotit de unul dintre parinti pentru a semna ca sunt de acord ca sa iti deschizi un cont pentru ca esti minor. Eu am la raiffeisenbank si il controlez online. pentru mai multe detalii add. pantea_ioan2003@yahoo.com

7 răspunsuri:
| PsychoDreamer a răspuns:

Nu, nu poti pina nu atingi majoratul. Dar poti sa-ti faci un cont pe WebMoney si sa-ti ridici banii. Felicitari pentru cistigwinking

| MaStErShOt explică (pentru PsychoDreamer):

Mersi,dar daca imi poti explica cum folosesc webmoney

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Da, iti poti deschide. Si eu la 15 ani am primit o bursa care sosea in fiecare luna pe contul meu bancar si puteam sa-i ridic cu cardul meu personal. Eu am fost cu parintii la banca la inceput, nu stiu exact care este procedura, daca trebuie sa semneze si ei ceva sau nu, dar iti poti face. (am fost la banca BCR)

| robbytz11 a răspuns:

1. Ce concurs?
-> verifica daca au voie persoanele sub 18 ani
2. Da, ei trebuie sa iti dea un numar de cont si niste cifre cu care te duci la banca respectiva si vei primi banii, dar daca concursul nu permite persoane peste 18 ani, asta e.

| MaStErShOt explică (pentru robbytz11):

Un concurs de design in photoshop pe mycroburst.com si nu zice nicaieri limita de varsta

| cele a răspuns:

Pana la 18 ani nu poti sa-ti faci cont bancar dar daca tot ai castigat bani vireazai in contul unei persoane peste 18 ani:o prietena, mama, sora vezi u pe cine cunosti majortongue