| costin007 a întrebat:

daca locuiesc in Ilfov am nevoie de rovinieta ca sa merg prin Bucuresti?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa mergi prin Bucuresti nu ai nevoie de rovinieta, aceasta nu este obligatorie in interiorul localitatilor.
Ca sa ajungi in Bucuresti este nevoie de rovinieta, chiar daca drumul dintre localitati nu are mai mult de 100 m.

| mihai69 a răspuns:

Dacă vii cu STB-ul, trenul sau bicicleta - nu ai nevoie. Cu auto propriu, da.

| andiceasu95 a răspuns:

Nu deoarece ilfov-Bucuresti nu este drum national...

| suntserios a răspuns (pentru andiceasu95):

Lol, de unde rahat ai scos fraza aia. Tu ai idee măcar ce e Ilfov?

| andiceasu95 a răspuns (pentru suntserios):

Locuiesc in Ilfov, normal ca stiu ce e

| suntserios a răspuns (pentru andiceasu95):

Realizez ca Ilfovul e legat de București prin 3 autostrăzi, drumuri europene si nationale pe langa cele județene nu?

| Salontanul a răspuns (pentru andiceasu95):

Serios? Ia intreaba un politist sa vezi ca ai nevoie. Ilfov nu-i parte din Bucuresti!

| costin007 explică:

Ce este asa amuzant este o intrebare foarte simpla tinand cont ca stau la doar 5km de Bucuresti am intrebat daca este nevoie sau nu sa platesc acea taxa inutila

| suntserios a răspuns (pentru costin007):

Taxa inutila? Pai din aia se intretin sosele. Da da stiu, ai sa zici ca sosele sunt praf si banuiesc ca vrei sa scoata bani din cu. r sa le repare nu cumva sa contribuie nimeni.

Vignieta e obligatorie pe orice drum de la național in sus in afara localității, daca mergi pe un astfel de drum spre Bucuresti ai nevoie...