| murloc a întrebat:

De ce credeti ca e atata hate pe Donald Trump? Adica, doar pentru ca vrea ca tara lui sa fie sigura, si e unul dintre putinii care constientizeaza pericolele islamizarii, a emigrantilor ilegali etc? Adica ce e acum America, si ce risca sa devina in continuare daca nu se iau masuri mai,, dure,,? Si nu e vorba numai de america, mai multi lideri mondiali ar trebui sa nu mai pupe atata in fund islamistii si sa se gandeasca mai intai la siguranta TARII LOR! Adica, eu nu asi primi un om fara casa care are ebola in casa mea, pentru ca mai mult ca sigur eu si familia mea am fi in pericol, si ma gandesc mai intai la cei apropiati mie si la mine, dupa la ceilalti. Adica, sigur sunt si emigranti care chiar au nevoie de ajutor, dar dupa ei se tin multe alte probleme, o adevarata,, ebola,, de emigranti violenti, periculosi, rasisti, care vor sa isi impuna legile lor de **** invatate de la bunicii lor futezatori de capre in tarile civilizate. Si nu te mai gandesti si la cei care chiar au nevoie de ajutor, cand siguranta TARII TALE e in joc. Cat despre gardul care vrea sa il faca, BRAVO LUI! Cei care pot intra legal in tara sa intre, emigrantii sa ramana dupa gard. SIMPLU. Eu faceam gardul de 2 etaje cu sarma ghimpata de inca 2 m deasupra, si cu niste vamesi cu pusti in turnuri, ca doar nu discriminezi emigrantii ilegali.

14 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Îmi place cum gândești si sunt de aceeasi părere dar, Donald e un extremist rasist. Spre exemplu el nu agreează decât americanii, de acolo ura fata de el. In legătură cu emigranții, sunt total de acord cu tine. Norocul nostru e ca islamiștii doresc sa "cucereasca" țările bogate si dezvoltate, iar Romania nu se încadrează aici.

| ImiUrascViata a răspuns (pentru justanotheruser99):

Avem fortificatii de ultima generatie, criza laughing.

| murloc explică (pentru justanotheruser99):

Nu e vorba ca nu se uita la noi, daca vor ajunge sa se joace cu mariile puteri a le lumii, se vor fwte ca iepurii si vor devenii majoritari pe teritoriile lor, cu impresia ca au si dreptul de a isi impune ideile de **** in capul altora, cred ca vor deveni o problema si pentru tarisoarele amarate de pe langa, mai ales fata de cele declarate crestine.

| murloc explică (pentru ImiUrascViata):

Crezi ca pe Abdul il doare la mataranga daca explodeaza intr o tara bogata sau saraca?

| ImiUrascViata a răspuns (pentru murloc):

Nu stiu sincer sa fiu.

| murloc explică (pentru ImiUrascViata):

Si doar imagineaza-ti, daca apuca sa intre in tarile mari si puternice, sa ajunga majoritari ca se fwt ca iepurii, sa fie numiti rasisti sau xenophobi cei care vor sa se implice, de catre diferite organizatii de handicapati care nu isi dau seama ce cancer creste in tara lor, daca ajung in guvern si au impresia ca au dreptul de a alege credinta si legile unei tari, iti garantez ca nu o sa se mai gaseasca decat mici vita-oaie in magazin, nevasta-ta va fi batuta si violata pe strada pentru ca a uitat sa isi ia baticul, iar mie probabil o sa imi taie capul in public pentru ce am scris acilea laughing)))

| ImiUrascViata a răspuns (pentru murloc):

Doamne fereste. Desi ador scenariile violente dar nu in viata reala, ca apoi o sfeclim cu totii. Si nici Alah Akbar nu apucam sa mai zicem. laughing

| justanotheruser99 a răspuns:

Pai nu? laughing e si asta un fel de apărare laughing

| justanotheruser99 a răspuns:

Stiu, crede-ma înțeleg ce vrei sa spui si eu urăsc mentalitatea lor de idioți care vor să-și raspandeaca religia lor stupida, dar așa sunt ei incuiati la cap. Noi sa ii agream pe ei, dar ei vor sa ne omoare daca nu ne convertim in islamiști. Stupid bloody people!

| GetReal a răspuns:

Nu te poate obliga nimeni sa primesti un imigrant in casa ta si nici nu te poate forta sa te convertesti la islam, astea sunt aberatii, la baza regimurilor democratice stau niste drepturi si principii garantate de Constitutie si nu pot fii schimbate doar pentru ca asa spun niste radicali islamisti. E adevarat ca exista multi primitivi printre acei "refugiati", care stiu doar sa distruga, dar exista si oameni nevinovati pentru ca acel razboi e cat se poate de real. Si razboiul acesta a fost inceput de americani si de rusi acum foarte mult timp, statul islamic bineinteles ca riposteaza. Acesti refugiati nu sunt problema Europei, ci a Americii si a Rusiei, ei sa-i primeasca si sa le rezolve problemele. Oricum, in Romania nu vor ajunge niciodata, stai linistit, pentru ca ei vor acolo unde sunt bani multi, aici nu e cazul + ca Ungaria, Polonia, tarile din fosta Iugoslavie (care nu fac parte din UE) si tarile balcanice nu primesc acesti refugiati deci nu sunt sanse sa ajunga si la noi. Sper ca te-am lamurit. Referitor la Donald Trump, cel mai probabil va ajunge presedinte deoarece are sprijinul poporului american, putin ii pasa ce spun cei din Europa sau altii despre el.

| murloc explică (pentru GetReal):

Man, inteleg cu Rusii si cu Americanii, dar cu franta ce au? Cu Anglia? Cu tara aia nordica a carui nume nu il mai tin minte momentan, in care au bubuit un aeroport ce au avut? Si nu ma refer la toti, sunt sigur ca sunt is tipi ok, dar merita riscul? Acesti tipi mai putin ok, deja incep sa isi faca de cap prin Europa. Ori cer legea shakira sau cum dracu se numeste, ori folosesc pancarte cu mesaje,, LA DRACU CU POLITIA ENGLEZA,,,, ALLAH E MARE,,,, ISLAMUL E SOLUTIA,,. Iti dai seama din start de mentalitatea lor. Unii chiar ataca locuitorii sau si se iau de fete. Daca apuc astia sa se inmulteasca sa isi tripleze numarul in 5-10 ani, europa ii dusa pe pl, si banuiesc ca nu o sa lase o mica tarisoara declarata crestina sa stea pasnic pe langa, am fi ca un soarece cardiac si obosit in cusca cu lei.

| murloc explică (pentru GetReal):

Si asi primi un emigrant in casa, daca imi dau seama ca e un om ok, care chiar are nevoie de ajutor, nu sunt un monstru, dar mai intai ma gandesc la siguranta tarii si a familiei mele.

| GetReal a răspuns (pentru murloc):

Da, unii dintre ei provin din lumea a treia. Ti-am mai spus ca exista extremisti care ucid "in numele lui allah" (scuze, nu-l voi scrie cu majuscule, sunt ateu). Acesti teroristi patrund acum mai usor in Europa ce-i drept, dar atacuri teroriste s-au intamplat de foarte multe ori in trecut, inainte de declansarea "crizei refugiatilor".

| murloc explică (pentru GetReal):

Nu trebuie sa te scuzi, cred ca e ceva dupa, dar nu cred ca, creatorul universului se supara daca uiti sa ii scrii numele cu majuscule, cred ca are treburi mai importante de facut.