| Mihaiflorin14327 a întrebat:

Salut TPU, daca eu am primit citatie de la poliție sa ma prezint ca si martor de eu merg la psiholog si am scrisoare medicală ca sufăr de anxietate/depresie si ele se agravează din cauza asta si nu pot sa dorm, pot sa o anulez a prin scrisoare medicală ca merg si am aceste probleme?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de ce-ti tot faci asa problema ca trebuie sa mergi ca martor.
Du-te si spune adevarul si n-o sa ti se intample nimic. Asa cum ti-am spus si la alta intrebare daca nu stii nimic spui asta si nu te vor obliga sa minti.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la Politie, lasă motivele. Degeaba nu te cheama acolo.

| Simpatic a răspuns:

Hey nu iti face griji daca mergi la politie, nu o sa se intample nimic!
Nu ai ce sa faci cu scrisoare medicala, cand autoritatile te cheama trebuie sa te duci chiar si obligat.
Stai linistit ca unii avem si dosar penal si tot nu ni s-a intamplat nimic happy
Deci mergi fara teama ca nu se intampla nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu o sa mergi si vorbesti cu ei adica o sa stai de vorba cu un politist si acela iti face proces verbal, scrie el ce spui tu nu trebuie sa fie ceva foarte complex. Nu cred ca tine mai mult de 15 minute. Cine te-a declarat ca si martor?

| EcceHomo a răspuns:

Nu are treaba scrisoarea de la medic cu citația ta. Dacă te liniștește cu ceva, în orice circă de poliție există un poster cu Ted Bundy pe care scrie:"Nu uita că și el a fost anxios!"