| anonim_4396 a întrebat:

eu m-am apucat de scoala de soferi in urma cu 4 luni(da ati citit bine, 4 luni) din cauza unor probleme treaba merge foarte greu, cu sedintele de conducere, intrebarile sunt urmatoarele:
1 Daca imi expira cazierul, imi anuleaza dosarul, sau ma pune sa aduc alt cazier?
2 Daca imi expira avizele, medical si psihologic, ce fac? Trebuie sa ma apuc de scoala din nou?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui din ce cauza scoala de conducere s-a prelungit, respectiv din cauza ta sau a scolii.
In orice caz va trebui sa obtii alt certificat de cazier judiciar, actualul este valabil 6 luni. Celelalte documente sunt valabile pana la obtinerea permisului de conducere, daca il obtii in perioada de 1 an de la terminarea scolii de conducere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Alt cazier
2. Avizul medical e valabil un an, la fel ca și scoala, deci da. La psihologic nu țin minte, dar dacă expiră înainte să expire școala, aduci altul.
Totuși...de ce 4 luni?