| DorianCapone a întrebat:

Salut TPU, eu pe 4 noiembrie vreau sa incep scoala de soferi, fac 18 in feb 4 sunt fix 3 luni, intrebarea este daca as incepe pe undeva in octombrie pe la sfertul lunii, sa nu mai fac alea 2 sap de legislație pentru ca deja stiu cartea si tot, si as vrea sa incep orele de condus practic gen cu 2 3 4 zile inainte de 4 noiembrie, se poate?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti incepe legal orele de conducere cu mai mult de 3 luni anterioare implinirii varstei de 18 ani, respectiv le poti incepe numai dupa 4 noiembrie.
Si esti obligat sa faci si orele de legislatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred că te înscrie nicio școală de șoferi înainte de 4 noiembrie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu crezi ca faci cum vrei? Legea e lege pentru toti nu esti tu mai presus de lege, asteapta sa faci 18 ani nu te grabii sa i ei permisul deoarece multe accidente mortale sau cu victime sunt comise de tineri ca tine fara experiență care au boala vitezei, fă scoala anul viitor cand faci 18 ani.

| UserRo10 a răspuns:

Daca faci inscrierea vorbesti direct cu instructorul sa nu mai faci legislatie si sa te bage in paine. Se poate, dar cu el se discuta