| CosmYn666 a întrebat:

Salut TPU.
Lucrez ca șofer livrator la o firma cu mașina lor.
Le-am spus în nenumărate rânduri că trusa medicala și extinctorul sunt expirate de vreo 2 ani, nici nu m-au băgat în seamă.
Întrebarea ar fi daca la un control al poliției o să vadă că sunt expirate, o sa fie amenda mea sau pe firma?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa amendeze proprietarul masinii, respectiv firma la care esti angajat.
Pararea mea este sa depui o cerere scrisa, in care sa soliciti inlocuirea trusei medicale si a extinctorului si sa amintesti si de amenda pentru ca sunt expirate.

| CosmYn666 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc de răspuns

1 răspuns: