| Ramss3s a întrebat:

Salut TPU!

Mă interesează să înființez o echipă de voluntari, însă totul să fie legal, cu acte cum s-ar zice. Am citit puțin pe Google și am înțeles că trebuie să înființez o Asociație, gen ONG. E obligatoriu ONG? Nu am altă variantă? Ceva mai simplu?

Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa infiintezi o asociatie sau o fundatie, conform OG nr.26/2000, cu privire la asociaţii şi fundaţii si normele de aplicare, ambele cu md. si compl. ulterioare.