| CatalinMarius13 a întrebat:

ma numesc Catalin si am 15 ani as vrea sa ma transfer la alt liceu in strainatate adica in Spania si nu stiu ce acte imi trebuie adica ce trebuie sa fac sunt intru-n liceu de oameni descreerati la propriu si vreau sa plec in Spania la parintii mei cam in 3 saptamani si as vrea sa stiu daca pana plec pot sta acasa adica sa renut la liceul actual pe care il am si peste 3 saptamani sa plec in Spania, ce trebuie sa >fac

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea ''îngheța'' anul asta, nu cred ca te vor primii tot anul acesta.
Poti incepe anul viitor in 3°ESO sau 4 ° ESO depinde cum te inscrii.
Vei avea nevoie de foaia matricola din clasele I-VIII traduse si legalizate la notar
Si parintii tai sa iti faca actele NIE, Tarjeta Sanitaria etc ...banuiesc ca le ai sau parintii tai stiu deja ca trebuie sa ti le faca.
Daca incepi anul viitor ai sansa pana atunci sa te adaptezi la noul mediu si sa inveti limba, mergi la cursuri°°sunt gratuite °°.

Daca imi aduc aminte de altceva te anuntwinking