| sk8punk_1616 a întrebat:

Mi-am descoperit o pasiune pentru arme. dar inca sunt mic. cred eu si am vorbit cu tatal meu daca imi poate cumpara un "Pistol AirSoft Co2 Berreta M9" eu am 13 ani si am inteles ca nu imi trebuie port-arma dar totusi pot cumpara unul de tip AirSoft doar daca am implinit varsta de 18 ani. Vreau sa stiu daca sunt letale/periculoase si daca se pot deteriora cand trag cu bile de sticla/metal sau butelii. Nu vreau una pentru a ma da mare pe strada, doar sa ma joc in propria curte alaturi de tatal meu. motiv pentru care doresc sa comand 2 arme de tipul acela.

6 răspunsuri:
| roland2948 a răspuns:

Salut.Bilele de arme AirSoft nu sunt grave.Singurul dezavantaj e ca pisca daca nimeresti pe cineva.Deci nu cred ca pot sa ai ceva problema cu ele.E ca si cum ai trage cu arme de paintball! Sper ca ti-am fost de foloswinking

P.s Si eu am 13 anibig grin si am si eu pasiune pentru arme, chiar bunicul meu are o arma de vanatoare verde.

| sk8punk_1616 explică (pentru roland2948):

Mai astept raspunsuri, multumesc ori cum dar daca imi poti raspunde din nou. voiam sa stiu daca mai trebuie sa folosesc gaz pentru bilele de metal ca am inteles ca se va deteriora repede pistolul daca nu folosesc gaz, dar fiind co2 am inteles ca este rezistent si numai trebuie gaz. dar vreau sa stiu de la cineva care stie mai bine decat mine

| roland2948 a răspuns (pentru sk8punk_1616):

Pai armele Airsoft au Co2 deci nu cred ca trebuie, doar la alea de iefinte de la tarabe.Da de unde vrei sa cumperi?

| sk8punk_1616 explică (pentru roland2948):

Vreau sa cumpar depe okazii, uite aici link-ul cu pistolul:

http://www.okazii.ro/......a115396918

Costa 300ron, deci nu cred ca se poate numi foarte ieftin fata de celelalte la 60ron.

| Alexander_Justin_1995 a răspuns:

Bun. In primul rand nu iti trebuie nicio port arma. Asta se foloseste pentru armele adevarate cu gloante reale. cred ca iti imaginezi... Airsoft este doar o replica REALA a unei arme doar ca e facut din ABS sau Metal, dar care trage cu Bile de carbon de 0, 20, 0.23 sau de 0, 25. NU SUNT LETALE, depinde unde ochesti... Ideea e sa nu indrepti inspre oameni. Daca dai cu bile de metal in oameni ai ras-o de pe fata pamantului ca sunt periculoase. mi-a intrat mie o bila de carbon sub piele de aproape si mi-am scos-o cu penseta. apai o bila de metalstraight face Doar ca nu poti sa cumperi tu, intr-adevar ai nevoie de 18 ani, dar daca tactu cumpara pe numele lui o sa fie OK. DOar ca aia de la AIRSOFT au obligatia sa iti zica ca nu stiu ce aliniat 40 sub categoria j nu stiu ce panarama. ca nu ai voie sa iesi pe strada cu arma. poti crea panica si tactu ajunge la puscarie si tu scoala de corectie.

| Fcrb_Vasiu_1999 a răspuns:

Asa si? cumparati. Dar ai mare grija cu politia. trebuie sa ai peste 18 ani, dar daca stii cum sa faci sa nu te prinda e bine. SuCcEs!