| Andrei_Stefan_1988 a întrebat:

mi-am pierdut buletinul, si mi-a trebuit urgent altul asa ca am facut alt buletin, dar mai tarziu cu 1 luna l-am gasit pe cel vechi, ce fac acum?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti obligat sa predai cartea de identitate veche.

| darrio2007 a răspuns:

Il predai pe cel vechi.

| cfrtobias a răspuns:

Poate le tii ambele si folosesti doar 1

| cfrtobias a răspuns (pentru cfrtobias):

Normal ar fi ultima sa folosesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te duci la militie sa il predai, dar cred ca te complici, mai bine il distrugi pe ala pe care l-ai gasit si dormi linistit.Intelegi? Nu e nimic grav, se mai intampla.Eu stiu pe cineva care a crezut ca i s-au furat banii intr-un hotel din Germania de catre cameriste, patronul i-a dat suma de 5000 de euro care se presupunea ca e paguba (ca sa nu se mai faca tam-tam) iar ala a gasit banii dupa 3 luni ascunsi sub scaunul masinii, ca luase niste fete in camere si i-a fost frica sa nu-l lucreze (era si beat) si el a ramas si cu banii luati de la patronul hotelului si cu banii gasiti in masina si f u cu t.Si nu i s-a intamplat nimic.Deci e minunat.Asa ca rupe ala si mergi mai departe, nu e problema, doar statul a avut de pierdut ca si-a consumat timpul si resursele ca sa iti faca noul buletin. Ceea ce nici la ei nu e o pierdere prea mare ca oricum ardeau gazul aiurea.

| iDarkness a răspuns:

Buletinul tau vechi a fost anulat, totusi cel mai bine e sa-l duci la o sectie de politie.