| Motofeanu_Stefan_1994 a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am pierdut buletinul acum ceva timp, mi-am facut altul si dupa ceva vreme l-am gasit si pe cel vechi. Nu l-am aruncat. Azi am fost sa
platesc taxele si sa merg sa-mi fac pasaport. Dar cand am ajuns la pasapoarte mi-am dat seama ca am la mine buletinul vechi. Problema e ca taxele pentru pasaport le-am platit cu buletinul vechi. Este vreo problema? Si daca da, ce pot face?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Era obligatoriu sa predai CI veche (ce tot aveti cu buletin, nu se mai fac din 1995).
La pasaport vei merge cu CI noua, n-are importanta ca ai platit taxa cu CI veche.

| Motofeanu_Stefan_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Tu esti mai destept ca toata lumea. De la banci pana la Angajati ai statului toti spun ''buletin''. E bine ca stiu acum sa pot contrazice sefi de politie ca nu se spune '' buletin'', ci carte de identitate.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Motofeanu_Stefan_1994):

Nu ma intereseaza ca toti gresesc, este strict problema lor, eu spun cum spun toate acte normative in vigoare.
Si fii mai politicos, eu nu te-am categorisit.

| Beutz a răspuns:

Nu este nicio problema.