| sebybv a întrebat:

Salut, acum cateva zile mi-am facut buletin nou iar cel vechi l-am declarat pierdut, problema e ca cel vechi imi disparuse mai de mult iar unul din parinti mi-a gasit printre lucruri primul buletin (declarat pierdut) o vreme din nestire,indolenta cum vreti voi sa-i spuneti l-am folosit pe cel vechi pentru plata la banci, posta, etc acum in clipa de fata l-am distrus. e posibil sa fiu descoperit acum sau in viitor ca am folosit un buletin nul? Mersi

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Seria e aproape total neimportanta azi mai ales la plati. Verifica chitantele si vei vedea ca nu e trecuta. Poate fi periculos doar daca ai facut un credit nu achiti ratele si e cineva cu spirit de observatie si sa faca o verificare dar nici atunci.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu stie nimeni cu ce buletin ai platit, nu se poate verifica. Si daca esti dator bancherului nu-l intereseaza pe el ca buletinul tau nu era valabil. Pentru el valorezi mai mult viu decat mort ( la puscarie ). Ce interes are sa te reclame, sa plateasca avocati la Tribunal, martori etc? Dureaza judecata, dureaza puscaria si cand iesi datoria e prescrisa iar el si-a luat adio pe veci de la bani. Crezi ca sunt bancheri tampiti?

| untu a răspuns:

Da, cu siguranta ca vei fi descoperita! O sa se faca niste verificări si risti sa platesti o amenda mare!

| Elena_Delia_1998 a răspuns:

Nu cred ca vei fi descoperita desi ai putea sa primesti o amenda pentru folosirea a doua buletine.
Sper ca te-am ajutat