| dorin282 a întrebat:

mie mi-a fost suspendat dreptul de a conduce timp de 90 de zile pentru viteza ( eu fiind incepator nu am dreptul sa dau testul acela pentru reducerea perioadei de suspendare ). Intrebarea mea este daca permisul imi va veni peste 90 de zile cum a fost stabilit sau mi se mai pun 30 de zile in plus? ( pentru ca asa am auzit )

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a fost suspendat 90 de zile o sa-l primesti la expirarea perioadei de suspendare, aceasta incepe de la predarea permisului.
O sa-l primesti in acest termen doar daca promovezi testul teoretic, pana la expirarea perioadei de suspendare.

| dorin282 explică:

Da dar eu fiind incepator mi s-a spus ca nu am dreptul sa dam acel test