| GabrielGabii18 a întrebat:

o sa trec direct la subiect, am trimis recent 2 ecrane perfect de funcționale și când a ajuns la destinatar a zis ca le-a probat și unul nu merge din ele ca ATE niște tăblițe rupte, dar la mine era perfect de funcționale, și a zis ca îmi face plângere, cum pot dovedi ca le-am trimis bune și poate le-a rupt el când le-a probat?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti dovedi ca au fost ambele bune doar daca ai martori in acest sens, altfel n-ai cum dovedi.

| GabrielGabii18 explică (pentru Ioandelasal):

Am martor pe cel ce mi-a scos ecranele de pe telefon,

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu ce firma de transport le ai trimis? Ăia sigur ti le au spart la transport dar nu ai cum sa dovedesti cel mai bine dă i banii inapoi omului si asta e ramîi cu paguba, ca nu stii daca cel care a scos ecranul de pe telefon vrea sa se bage in chestii dintr astea sa dea el declaratii pe la politie, omul ăla nu are nicio vină, el ti a demontat ecranul ai plătit, ce faci tu mai departe cu ele este problema ta, le puteai sparge chiar tu cand le ai pregatit pentru transport.

| GabrielGabii18 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e spart, la niște conectori cică are 2 tăblițe de-alea foarte fine, rupte ...nu se vede la ochiul liber, dar cu lupa da, din ce am vorbit cu ăla

| doctorandus a răspuns:

Tu zici ca da, el zice ca nu si postasul neaga ca a scapat pachetul din maini.

Daca asta s-a intamplat cu un singur om, e un litigiu in drept civil, daca s-a intamplat cu zece e escrocherie.

| GabrielGabii18 explică (pentru doctorandus):

Are niște tăblițe de la conectori aia rupți din ce a spus, nu e spart sau alt ceva

| CodeNameAlpha a răspuns:

Trebuia sa faci un videoclip cu ele functionale inainte sa le trimiti.