| dany3l a întrebat:

Salut TPU
Pot cumpara un pistol cu bila de cauciuc pentru autoaparare daca am categoria B (arme de vanatoare)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.295/2004, republicata in 2014, poti cumpara o asemenea arma daca obtii autorizatia de la politie, aceste arme fac parte din categoria "arme neletale supuse autorizarii".

| Darius2019 a răspuns:

Pai eu stiu ca unele arme airsoft care sunt exact ca originalele nu au nevoie de autorizatie dar trebuie sa fie detaliu cu detaliu.