| Xenoverse a întrebat:

Stau in Hunedoara si ieri am mers cu prietenii la liceul nr. 1 din oras ca sa jucam ping pong pentru ca in parcuri mesele de ping pong nu mai au fileu si de aceea masa de la liceu e buna cat de cat.

Nici bine nu am ajuns acolo ca vine jandarmeria cu o masina si ne intreaba daca suntem elevi si noi am spus ca nu suntem, dupa aceea ne-au cerut buletinele dupa care mi se pare penibil, ne-au luat datele din buletin si ne-a spus jandarmul sa nu mai calcam la liceu ca putem lua amenda.

I-am explicat ca in parc nu putem juca ca mesele nu au fileu, dar pe ei nu ii intereseaza asta.

Inainte tot veneam cu prietenii la liceu si nu am avut probleme cu nimeni, e praf jandarmeria la noi in Hunedoara nu isi fac datoria cum trebuie.

Asa rau a ajuns jandarmeria la noi in tara, ei in loc sa ia de cei care fura si dau in cap la oameni, ei se iau de amaratii si nevinovatii ca noi?

Ce parere aveti de jandarmi?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca tu nu esti in tema. Daca nu esti elev n-ai ce cauta in incinta liceului si au avut dreptate jandarmii sa va scoata de acolo.

Bula
| Bula a răspuns:

In casa, institutia altora n-aveti ce cauta fara acordul celor care-l detin de drept!

Pentru a juca la mesele de parc, puteti cumpara un fileu, costa doar cca. 20 lei.
Daca sunteti mai inventivi, puteti sa confectionati chiar si voi o imitatie de fileu dintr-o plasa (de constructii) si doi stalpisori din scandura sau fier beton.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Jandarmii aia pe care tu-i consideri prosti sunt mai destepti ca tine care-i jignesti degeaba. Intrarea pe domeniul public-privat se face numai cu aprobarea sefului, patronului, directorului, etc. Acolo nu-i carciuma si jandarmii astia "prosti" n-au venit de capul lor: au fost sesizati de cineva. Si eu am terminat la Liceul nr.2 din Hunedoara dar nu aveam curajul sa ne ducem pe teritoriul altei scoli. Invata legile, educa-te si apoi invata sa si te exprimi civilizat la adresa altor persoane!

| Xenoverse explică (pentru Salontanul):

In alte scolii din oras sunt avertismente cu "interzis strainilor" dar pana nu pune si la liceul nr. 1 un avertisment poate trece cine vrea acolo.

| Salontanul a răspuns (pentru Xenoverse):

Ti-a raspuns Ioandelasal care este jurist de meserie. Tu continui cu o prostie. Faptul ca nu stii legile nu te absolva de vina. Intreaba un avocat! Ca este pancarta sau nu, nu ai voie sa intri intr-o curte a unei institutii care nu este domeniu public simplu (Liceul este domeniu public privat) si mai ales in afara orelor de program. Nu stiu cand ai fost (poate ai fost in timpul programului) dar nu aveai ce cauta acolo nefacnd parte din acea institutie si nu esti nici apartinatorul unui membru al liceului. Puteai intra cu aprobarea directorului sau altei persoane din conducerea liceului. Oricum apartinatorii nu se duc sa joace tenis! E simplu ca buna ziua! Dupa parerea ta inseamna ca eu pot sa maduc sa joc fotbal pe stadionul Dinamo. Dupa ce a intrat in B nici pe stadionul Corvinul nu mai aveam voie cand eu eram elev. Erau niste paznici si cu parul te luau la goana. Cat au fost in judeteana si in C nu era problema. Te mai alunga cate un administrator dar mai rar. Eu stateam la 100 metri de poarta secundara a stadionului Corvinu (Mihai Viteazul).

| Xenoverse explică (pentru Salontanul):

Azi am fost iar liceu cu prieteni la ping pong, si nu a mai venit jandarmeria si trec sute de oamenii pe acolo. E clar nu aveau pe cine sa ia la rost.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pratic jandarmii au scos niste straini din interiorul unui liceu in care nu aveau ce cauta si tu ii faci prosti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pusi de psd

| Xenoverse explică:

Ce raspuns de **** mi-ai dat.

| suntserios a răspuns (pentru Xenoverse):

Care parte din raspunsul meu e eronat?
Aia in care tu nu aveai ce cauta in interiorul unui liceu al carui elev nu esti?
Sau aia in care jandarmii si au facut treaba?

| Xenoverse explică (pentru suntserios):

Da! Atunci de ce nu pun o pancarda cu "interzis persoanelor straine in curtea liceului" si trec oamenii acolo ca in gara si seara vin tot felul de drogati si fac mizerie acolo. Vin si alti oameni la ping pong, tocmai de noi s-au luat futui in gura sa-i ***.