| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, tocmai ce am picat sala. Nu stiu daca nu m-am pregatit destul pentru ca acasa faceam lejer chestionare de pe stie-ul oficial si le luam. Am auzit ca tine foarte mult de noroc si nu pot sa neg chestia asta pentru ca mi-au picat intrebari pe care nu le-am mai vazut pana acum. M-am reprogramat si voi da din nou examenul teoretic dar sunt foarte debusolat. Sfaturi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sfatul meu este sa studiezi legislatia rutiera, in principal Codul rutier (OUG 195/2002, rep. in 2006) si Regulamentul de aplicare, aprobat prin HG 1391/2006, ambele cu md. si compl. ulterioare si atunci sigur vei reusi.
Daca faci numai chestionare este mai greu sa reusesti, nu le poti tine minte pe toate si apoi se poate ca intrebarile sa fie aceleasi dar raspunsurile sa fie diferite, cu exceptia celui/celor corecte/corecte.
Daca stii legislatia vei sti sa bifezi ce-i corect.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu tine de noroc, ci 100% de cunostintele invatate din LEGISLATIA RUTIERA!

Nu-i nimic, acum ai timp sa te pregatesti, dar de data asta ia-o cum este corect, invatand toata legislatia rutiera, de la cap la coada, fiindca numai asa vei fi in stare sa faci toate chestionarele.
Spor la invatat si succes la examen!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sfaturi?
Da, pune burta pe carte si invata legislatia. Daca inveti nu are nicio legatura cu noroc.