| 10Bubico a întrebat:

Vreau sa ma duc in cadrul armatei dupa ce termin clasa a 12-a? Ce trebuie sa fac?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vrei sa te faci soldat, sau vrei sa mergi la o academie militara?

| 10Bubico explică (pentru Violleta2022):

Soldat

| vanilla80 a răspuns (pentru 10Bubico):

Nu se merită să fii un soldat normal,) pe lângă salariul mizer mai și ai șanse mari să mori.

| 10Bubico explică (pentru vanilla80):

Si sa fac academie ce trebuie sa fac?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 10Bubico):

Ca soldat, trebuie doar sa te inscrii in armata dupa terminarea celor 12 clase.

| vanilla80 a răspuns (pentru 10Bubico):

Să înveți la școală și după vezi cerințele aici: http://www.mta.ro/

| StefanTS a răspuns:

Trebuie sa te antrenezi foarte mult si sa stii romana, mate, si o limba straina pentru probe. Sper ca te-am ajutat.