| fugera a întrebat:

trebuie sa imi schimb buletinul pentru ca expira in doua saptamani. se poate face programare pe internet sau trebuie sa ma duc la sediu si acolo ma programeaza ei? multumesc

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate preschimbi cartea de identitate, buletin nu se mai dface din 1995.
Nu se face programare pe internet, te duci persoanal la SPCLEP de care apartii, completezi cererea si depui dosarul cu actele necesare.
Preschimbarea se poate face cu 180 de zile inainte de expirare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poti face programare, acum depinde si de judet, dar ar trebui sa poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la Evidenta populatiei, unde primesti un formular de cerere si o fituica cu ce taxe trebuie sa platesti inainte. Cind le ai, mergi, stai la rind pentru depus actele, faci poza si revii cind e gata noua CI. Se ridica personal pe baza de semnatura.

| georgyanna22 a răspuns:

Lucru sigur e sa te duci tu personal

| PaulPyRaTu a răspuns:

Te duci la sediu.