| vlad93fcv a întrebat:

Salut tuturor, am si eu o intrebare.Peste vreo 2 saptamani vreau sa plec in Italia in vacanta cu masina personala.Insa masina este pe numele mamei si sper sa nu fiu luat la intrebari la granite sau ceva.Trebuiesc anumite acte facute inainte sa plec sau pot trece fara probleme, avand, logic, acelasi nume de familie cu al mamei? Multumesc pentru eventualele raspunsuri!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine este sa faci un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta) si cu acesta nu o sa ai nici o problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa o procura la notariat si mergi fara probleme

| pietrean a răspuns:

Iti trebuie procura de la notariat, unde mama isi da acordul sa folosesti tu masina.

| Burdetiu a răspuns:

Daca masina este inregistrata pe rude de gradul I nu trebuie acte deci nu iti trebuie nimic