| anonim_4396 a întrebat:

urmeaza sa incep facultatea si tata mi-a spus ca nu o sa-mi mai aduca adeverinta de venit de unde lucreaza el, el este alcoolic si acum e certat cu mama, ea sta la alta casa a noastra impreuna cu sora mea iar eu am ramas momentan cu el deoarece am destule lucruri de luat si nu voia sa raman fara ele. mai m-am certat si eu cu el si imi tot spune ca nu imi va da adeverinta, el de 2 ani nu mi-a dat bani la scoala, a baut toti banii, nu-l intereseaza. m-am tinut eu cu bursa si cu ce mai imi dadea mama. ce ar trebui sa fac sa nu raman fara bursa sociala?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la locul de munca al tatalui si explica sefului de acolo ca ai nevoie de adeverinta pentru bursa sociala si precis va intelege si o vei primi.

| papuciirupti a răspuns:

Multumesc de sfaturi, la asta m-am gandit si eu si sper sa ma inteleaga

| Iti a răspuns:

Mergi tu la locul lui de munca si cere adeverinta. Esti destul de mare ca sa poti face asta.