| xFlo a întrebat:

Cat este bursa sociala pentru studenti?
Din pacata am intrat la taxa, mama are salariu minim pe economie, iar tata nu lucreaza din cauza sanatatii sad imi doresc foarte mult sa merg la facultate!

Răspuns Câştigător
| Catabtr23 a răspuns:

Conform noilor legi, stiam ca nicio facultate nu are voie sa ofere burse sociale sub minimul stabilit. Insa nu sunt sigur daca il aplica toate facultatile. Minimul este 536 lei + plus partea facultatii, intre 700-1000 lei ar fi suma totala cinstita.

| xFlo explică (pentru Catabtr23):

Pot obtine bursa sociala chiar daca sunt la taxa?

| Catabtr23 a răspuns (pentru xFlo):

Da, poti.