| AllanClare a întrebat:

Din ce data se va aplica lega conform careia studentii vor circula gratis cu trenul la clasa a 2-a?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu s-a discutat in Parlament o asemenea lege. Guvernul poate adopta o asemenea masura prin ordonanta sau ordonanta de urgenta si dupa publicarea in M.Of. vom afla data intrarii in vigoare.

| AllanClare explică (pentru Ioandelasal):

Nu stiu daca este lege sau ordonanta de urgenta.Este un beneficiu dat.Vom afla pana la urma cand va fi aplicat.

| CuriousStuff a răspuns:

Din nicio data... Reducerea e si o sa ramana de 50% pentru studenti. S-a putut circula gratuit in jurul alegerilor catre locul de domiciliu din buletin si retur (bilet dus-intors), dar asta nu o sa se mai intample curand.

| AllanClare explică (pentru CuriousStuff):

S-a adoptat legea, a fost data la televizor, dar urmeaza sa se stabileasca cand.ANul acesta.

| CuriousStuff a răspuns (pentru AllanClare):

S-a adoptat sau e in dezbatere? Eu nu am auzit de ea si nici pe net nu o gasesti. Daca e doar in dezbatere poti sa-ti iei gandul.

| AllanClare explică (pentru CuriousStuff):

Este adoptata. Urmeaza sa se stabileasca data.A fost data pe antena 1 la 18.

| AllanClare explică (pentru CuriousStuff):

1 aprilie 2017

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.cfrcalatori.ro/ro/facilitati/reduceri-elevi-studenti, vei putea afla totul de aici presupun, este site-ul oficial.