| dragonu35hp a întrebat:

Vreau sa va prezint o situatie mai delicata, am o masina care este inscrisa pe firma, firma a facut act de vanzare/cumparare cu o persoana iar eu la randul meu am facut act vanzare/cumparare cu persoana.
Intrebarea mea este: daca vreau sa radiez masina si apoi sa o inscriu pe numele meu cine ar trebui sa mi semneze pe fisa de inmatriculare ( unde scrie: fostul detinator) firma sau persoana respectiva?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fisa de inmatriculare trebuie semnata de ultima persoana pe care a fost inmatriculata masina, respectiv persoana fizica sau persoana juridica (firma) si cu acea persoana trebuia incheiat contractul de vanzare-cumparare.

| dolceromania a răspuns:

Ultimul detinator care este scris in cartea masinii!

| dragonu35hp explică:

Masina inca detine numerele firmei, firma a facut vanzare/cumparare cu un om iar omul la randul lui a facut act vanzare/cumparare cu mine