| asperger3 a întrebat:

Salutare. Am fost la o nunta si am filmat o parte din dansul mirilor. Problema este ca NU vreau sa imi iau coppyright sau ceva. NU castig bani din yotube, si am pus video-ul ca si amintire.
Multumesc. Funda happy

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Situatia nu are nici o legatura cu drepturile de autor, asa ca, din acest punct de vedere, de fapt nici macar nu este vreo problema.
Problema poti avea daca mirii nu si-au dat acordul sa postezi dansul. Spui ca iti sunt cumnati, asa ca nu cred ca te-ar da in judecata pentru asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Fara sa ceri voie mirilor?
Vezi sa nu te dea in judecata ca ai pus nunta lor pe Youtube!
Pentru ca, legal nu ai voie!

| asperger3 explică (pentru Violleta2022):

Stiu dar deocamdata e nelistat. Si mirii imi sunt cumnati.
Bine NU o sa imi permit s imi pun public.
Doar ca amintire.

| Violleta2022 a răspuns (pentru asperger3):

Amintirile se pastreaza acasa, in albumul de fotografi sau pe computer, in folderul personal.
Ce-i pe Youtube este public si poate fii vazut si copiat, ajungand pe minile unora care pot face ce vor cu ele.

Cat despre copyright, nici nu poate fii vorba aici.

| asperger3 explică (pentru Violleta2022):

Am spus-o si repet videoul este NELISTAT. Nimeni nu are deocamdata linkul.

| adi14matei a răspuns:

Stai linistit ca nu o sa iei coppyright pentru asta!