| KALASHER a întrebat:

Salutare. Am o intrebare putin mai dificila si as fi foarte recunoscator pentru un raspuns bun. Deci am un prieten din Republica Moldova, care studiaza la noi, la un liceu. A fost cazat in internatul liceului si acum vrem sa ne mutam amandoi. El are 18 ani, la fel si eu dar directoarea are ceva cu el si nu vrea sa il lase. Totul e legal, avem contract de inchiriere si mama lui si=a dat acordul prin telefon. Directoarea zice ca are nevoie si de acord legalizat la notar, insa e mai complicat. Cum as putea proceda?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

El are 18 ani?!?
CE TREABA ARE DIRECTOAREA?!?
stiu ca sunt rahaturi care implica parinti cand e vorba de scoala, chiar dupa ce au implinit 18 ani dar daca are deja 18 ani ce poate sa faca? sa il dea afara din scoala ca nu mai sta in camin? asta nu e un motiv de dat afara din scoala, in nici un caz
insa cred ca ei nu ii convine pentru ca banii dati pe cazarea lui nu mai ajung la scoala, moment in care se agata de tampenii

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce sa fie complicat cu acordul la notar?
Mama lui se poate duce la orice notar din Republica Moldova, isi da acordul si il trimite fiului, este foarte simplu.

| KALASHER explică (pentru Ioandelasal):

Zice ca are nevoie din partea ambilor parinti, dar cu tatal lui este putin mai complicat.

| KALASHER explică (pentru Ioandelasal):

E nevoie din partea ambilor parinti, iar cu tatal lui e mai complicat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru KALASHER):

Chiar si asa se poate rezolva, sigur cu ceva mai mult efort.