| Andreipredator a întrebat:

Salutare! Am o mașină și din păcate încă nu am curtea amenajata corespunzător (trebuie sa înalt cu beton la gard / sa nivelez, sa scot via etc) încât sa o bag în curte. Sper ca în primăvara sa o rezolv. O parchez în parcare la Penny fără bariera. Din ce m-am interesat nu poate să-mi blocheze rotile și sa plătesc pentru deblocare, ci doar sa cheme autoritățile și sa acționeze în instanță. Întrebare e. Ce pot sa pățesc? Ce amenda maxima / minima as putea sa primesc? Permisul îmi este afectat? Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îți este afectat permisul pentru o parcare. Dar îți pot bloca mașina.

| Gabrieldoareu a răspuns:

Da! Nu vei plati pentru deblocare!