| Johny94c a întrebat:

Salutare. Am o problema...
Saptamana trecuta un prieten de al sefului meu m-a chemat la el acasa si mi-a cerut niste bani imprumut, 500 de lei, eu i-am spus ca mai am 300 de lei de tot in casa pana la sfarsitul lunii, eu ii spuneam ca nu am de unde sa fac rost si cu greu am imprumutat 500 de lei pentru omul ala de la un unchi al meu si 3 ore m-a tinut la el in casa ca sa se milogeasca de mine sa ii dau banii. Eu i-am spus ca nu garantez. Dupa amiaza ma suna seful meu si imi spune ca sa merg sa ii dau 500 de lei acelui prieten al lui ca mi-i da el (seful) inapoi si intre timp eu am facut rost de bani sa ii dau ca sa ajut, ca stiu cum e sa ai nevoie de bani urgent si apoi il sun pe individ si imi spune ca pe langa aia 500 de lei sa vin si cu banii aia ai mei 300 de lei de acasa si i-am spus ca nu am cum si mi-a spus ca ori vin cu 800 de lei ori nu mai aduc nimic si ii spune sefului meu ca nu am vrut sa ii dau. Eu i-am dat banii, dupa 4 am primit cei 500 de lei inapoi de la seful meu si prietenul ala al lui nu mi-a mai dat banii. El spunea atunci ca peste 2 zile ia banii ca face rost de bani, cand i-am cerut banii incepea sa ma injure si la un moment dat voia sa sara la bataie ca azi sa imi spuna ca daca vreau sa imi dea banii sa vin la el in casa ca sa nu vada nimeni ca imi da bani, ca daca nu intru la el in casa nu imi da nimic si asta poate fi o manevra de a lui sa ma ia in casa sa imi dea cu ceva in cap pentru ca omul respectiv are probleme psihice fiind internat de vreo cateva ori la psihiatrie. Acum nu stiu cum sa imi recuperez cei 300 de lei de la el.
Cum as putea face?

1 răspuns:
| FantasyBoy a răspuns:

Accepti paguba, si pe viitor nu te mai incurci cu persoane dubioase.